Su altı & sahil arama dedektörleri su altı arama faaliyetlerinde kullanılan bir tür elektronik cihazdır. Deniz kenarında ya da suyun altında bulunan metallerin tespiti için kullanılmaktadır. Bu cihazlar halk arasında su altı define dedektörü olarak da bilinir. Metal bulması halinde sesli ya da görüntülü olarak kullanıcıya bildirim vermektedir. Değerli ya da değersiz çeşitli metallerin yerlerinin tespit edilmesi için kullanılır. Birçok su altı cihazında metal ayırma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede istenmeyen metallerin engellenmesi mümkündür.

Su Altı & Sahil Arama Dedektörü Özellikleri

Su altı dedektörleri için çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Kolay kullanımı sayesinde su altında arama yapmayı seven herkes için uygundur. Su altında ya da sahil kenarında kullanılabilen bu cihazlar, metal bulunan bölgede görüntülü, sesli ve titreşimli bildirimler vererek kullanıcıyı uyarmaktadır. Bu cihazların su geçirmezlik ve su sızdırmazlık gibi özellikleri bulunmaktadır.

Deniz altı dedektörü kullanımını en doğru şekilde gerçekleştirmek için cihaz hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. Teknik özellikler cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Tüm ürünlerde kişinin tercihine göre ayarlanabilir ve kişiselleştirilebilir birtakım özellikler bulunmaktadır. Su altı & sahil arama dedektörleri teknik özelliklerinde, istenmeyen metallerin engellenmesi, bildirim şeklinin değiştirilmesi, bildirim sesinin düzenlenmesi ve titreşimle uyarı gibi özellikler bulunmaktadır.

Su Altı & Sahil Arama Dedektörü Kullanım Alanları

Su altı dedektörü ve sahil arama dedektörü kullanım alanları, su geçirmezlik özelliği sayesinde dalgıçların kullanımına uygundur. Su altında ve sahillerde gerçekleştirilen metal arama faaliyetlerinde kullanılmaktadır. Kolay kullanımı sayesinde profesyonel biri de amatör biri de kolaylıkla kullanabilmektedir. Deniz altı define dedektörü su altında altın ve pırlanta gibi değerli metallerin, takı, saatlerin ve definelerin yerlerinin tespit edilmesi amacıyla kullanmaktadır. Sahil kenarında ve belirli bir derinliğe kadar suyun altında çalışmaktadır. Su geçirmezlik seviyesi ürüne bağlı değişiklik göstermektedir.

Su Altı & Sahil Arama Dedektörü Çeşitleri ve Modelleri

Su altı dedektörü çeşitleri kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Su altı dedektörü modelleri iseteknik özelliklerine göre ayrılmaktadır. Basit kullanım, orta ya da profesyonel seviyede kullanım için çeşitli ürünler bulunmaktadır. Kullanım seviyesi dışında belirleyici özelliklerinden bazıları ise; metal ayırma özelliği, bildirim özellikleri ya da su direnci gibi teknik özelliklerdir. Su altı dedektörü ya da sahil arama dedektörü almadan önce belirlenmesi gereken husus ne amaçla ve ne seviyede kullanılacağı olmalıdır. Size en uygun Su altı & sahil arama dedektörleri içindedektorburada.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

- Enovathemes