Boşluk bulucu dedektörler kaya, toprak, taş gibi sert maddelerin altında gizlenmiş boşlukların tespit edilmesi için kullanılan elektronik cihazlardır. Bu cihazlar, tarama başlığı ile taranan sert zeminin altında bulunan boşlukların kolay bir şekilde tespit edilmesini sağlamaktadır. Genellikle mezar, tünel, mağara ya da mahzen gibi alanların tespiti için kullanılmaktadır. Boşluk bulucu dedektör kolay kullanımı sayesinde, bu alanda bulunan boşluğun derinlik ve genişlik gibi ölçümlerinin yapılmasını ve grafik ekranı vasıtasıyla bu verilerin kullanıcıya hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır.

Boşluk Bulucu Dedektörü Özellikleri

Boşluk bulma dedektörü her türlü zeminde etkin bir şekilde çalışma kapasitesine sahiptir. Boşlukların tespit edilmesi için kullanılan bu cihazlar, metal arama özelliği sayesinde aynı zamanda metal dedektörü türleri arasında yer almaktadır. Bu özelliğiyle zeminin altında bulunan çeşitli metallerin bulunmasını da sağlamaktadır. Cihazlarda, kıymetli metaller ile kıymetsiz metallerin ayrılması gibi bazı özellikler bulunmaktadır. Hedefin bulunması durumunda verdiği bildirimler ile kullanıcıyı uyarmaktadır.

Her türlü toprak zeminde çalışmaktadır. Arama faaliyetlerinde detektörden en iyi şekilde yararlanabilmek için kullanıcının cihaz özelliklerini bilmesi gerekmektedir. En belirgin özelliiği ise bir grafik ekrana sahip olması ve buradan yönetilmesidir. Bu sayede tespit edilen boşluğa ilişkin derinlik, genişlik gibi bilgileri kolayca kullanıcıya aktarmaktadır. Boşluk bulucu dedektör modeline göre özelliklerinde de birtakım farklar görülmektedir.

Boşluk Bulucu Dedektörü Kullanım Alanları

Boşluk bulucu dedektörler derin define, mezar, mağara, tünel ya da mahzen gibi boşlukların bulunması için kullanılmaktadır. Metal bulma özelliği bulunan cihazlar, değerli – değersiz metallerin tespit edilmesi için de kullanılabilir. Taranan alanlarda bulunan altın gibi değerli metalleri kullanıcıya bildirmektedir. Dolayısıyla altın dedektörü olarak da kullanılmaktadır. Boşluk bulucu cihazlar, 3D grafik ekranı sayesinde, kullanıcının taranan alan hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını sağlar.

Boşluk Bulucu Dedektör Çeşitleri ve Modelleri

Boşluk bulucu dedektör çeşitleri dedektörün kullanım alanına bağlı değişiklik göstermektedir. Gelişmiş boşluk bulucu dedektör modelleriile her türlü zemin türlerinin altında bulunan boşlukları tespit edebilir, boşluk derinliği ve taranan bölgede bulunan metallerin cinsiyle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Boşluk bulucu dedektör modellerinde çok sayıda ürün seçeneği bulunmaktadır. Sitemizde, Conrad GR-2, Nokta Makro Deephunter, Conrad Geo X-4, OKM Rover C4, Conrad X3 PLUS gibi çok sayıda boşluk bulucu dedektör modelleri yer almaktadır. Bu ürün grubunda kullanılmak üzere oldukça fazla dedektör modeli bulunmaktadır. Detaylı bilgi için sumeladedektor.com adresini siteyi ziyaret edebilirsiniz.