Altın dedektörler doğada külçe halinde bulunan altın parçalarını bulmak amacıyla kullanılan bir elektronik cihazdır. Taranan alanlarda altın tespit eden cihaz, kullanıcıyı verdiği bildirimler ile uyarmaktadır. Bildirimler genellikle ses ve titreşim şeklindedir. Bu cihazlar yer altında bulunan altın parçasını titiz bir şekilde bulma kapasitesine sahiptir. Uzun mesafe ve yatay tarama gibi çeşitli seviyelerde arama yapabilmektedir. Bir külçe altın dedektörü ile yapılan tarama, yer altında çeşitli seviyelere ve derinliklere ulaşabilir. Kolay kullanımı sayesinde hobi amaçlı kullanım için uygun dedektör türleri arasında yer almaktadır.

Altın Dedektörü Özellikleri

Altın dedektörü en yeni ve geliştirilmiş ürün seçenekleri sayesinde üstün özellikler sunmaktadır. Yer altında bulunan, çok küçük parçalar halinde altınları dahi kolayca tespit edebilme özelliğine sahiptir. Ürünlerin özellikleri modele göre değişiklik göstermektedir. Mesafe, derinlik, su geçirmezlik gibi özellikleri her modelde belirli farklar ile karşımıza çıkmaktadır. Ürünlerin teknik özelliklerine ilişkin detaylı bilgi almak için sumeladedektor.com adresini inceleyebilirsiniz.

Altın Dedektörü Kullanım Alanları

Altın dedektörleri definecilerin maden yataklarının olduğu bölgelerde altın parçaları bulmak için kullandığı cihazlardır. Kullanım alanları ise oldukça geniştir. Özellikle altın madeninin var olduğu bilinen bölgelerin çevresinde ya da bu bölgelerin yakınlarında bulunan ırmak, dere, çay gibi su kenarlarında altın arama faaliyetleri yapılmaktadır. Bu tür çalışmalar ile altın sahasına yakın bölgelerde altın parçalarına rastlamak olası bir durumdur. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde çok sayıda kişi bu tür arama faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

Bu bölgelerde altın bulmak için birtakım ilkel yöntemler de mevcuttur. Fakat ilkel yöntemler ciddi uğraş gerektiren, zahmetli ve zaman alan yöntemlerdir. Altın dedektörü ile doğada bulunan altın parçalarının tespit edilmesi oldukça pratiktir ve uğraş gerektirmez. Gelişmiş ürün seçenekleri varken, ilkel yöntemler ile arama yapmak kişiye ciddi bir zaman kaybı yaşatacaktır.

Altın Dedektör Çeşitleri ve Modelleri

Altın dedektör çeşitleri kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Sitede bulunan en yeni ve en gelişmiş altın dedektör modelleri için oldukça geniş bir ürün yelpazesi söz konusudur. Kullanım alanınızı, bütçenizi ve cihazda aradığınız özellikleri belirleyerek kendinize en uygun dedektörü bulabilirsiniz. Dünya çapında ilgi gören en etkili altın dedektörleri sayfamızda yer almaktadır. Nokta Makro Gold Racer, Minelab GPZ 7000, Garret Metal Detectors ATX Basics, Minelab SDC 2300 gibi dünya çapında kullanılan çok sayıda ürün seçeneği bulunmaktadır. Altın aramacılığında kullanılan en gelişmiş cihazlar için sumeladedektor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

- Enovathemes